Reflexní terapie

Reflexní terapie, patří mezi jednu z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, stejně jako masáže. Využívá se zde tzv. reflexních bodů na celém těle, jejichž správnou stimulací lze příznivě ovlivnit funkci jednotlivých orgánů a částí těla. Nejúčinnější je práce s body na  ploskach nohou.

Její aplikací můžeme uvolnit bolesti zad a páteře, problémy se zažíváním, bolesti kloubů, onemocnění dýchacích cest, poruchy štítné žlázy, záněty, migrény, alergie, nadměrnou únavu, nespavost atd. 

Pomáhá tam, kde jiné metody neučinkují, např. kde léčba chemickými preparáty není vhodná, při chronických potížích aj. Při akutních potížích a bolestech je velkou výhodou její okamžitý účinek.

Posiluje imunitu, detoxikuje, stimuluje činnost lymfatického systému a látkové výměny.

Uvádí organizmus do rovnováhyharmonizuje, způsobuje uvolnění, zamezuje vzniku případného onemocnění, podporuje již probíhající léčbu, slouží jako prevence a působí ozdravně.

Přispívá k uvolňování psychického napětí, potlačených emocí a citových blokád, jež samy o sobě bývají psychosomatickou příčinou různých fyzických potíží.

Není vhodná v případě, kdy došlo k transplantaci životně důležitého orgánu, při vážných zdravotních potížích a kontraindikacích.