Dornova metoda

Dornova metoda je šetrná manuální terapie, kterou se mohou léčit onemocnění a obtíže spojené s pohybovým aparátem. Pro svou jednoduchost, bezpečnost a účinnost  je tato metoda stále oblíbenější a vyhledávanější.

Dochází při ní k uvolnění blokád a bolestí v problematických partiích – převážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen.

Nápravu obratlů a kloubů, které jsou přirozeně volným pohybem usazeny do správné polohy, umožňuje tato jemná manuální terapie  za aktivní účasti pacienta.

Řešíí také problémy se skoliózou, výhřezy plotének, vbočené palce, problémy s klouby, posuny kostrče a s tím i související neplodnost, atd.

Vyrovnává délku končetin a velmi úspěšně tím napravuje celkovou statiku těla.

Metoda vychází z vlastní zkušenosti Dietra Dorna z německého městečka Lautrech Allgau. Ve 35 letech ho postihl úraz páteře a od úporných bolestí mu pomohl až místní sedlák, který ovšem zanedlouho zemřel. Dorn fascinovaný schopnostmi sedláka, se toužil tuto metodu naučit, ale po jeho smrti byl bohužel odkázán pouze na vlastní intuici. Metodu neustále rozvíjel a sám byl překvapen její obrovskou úspěšností. Od té doby se metoda rozšiřuje do celého světa a těší se stále větší oblibě.