Fytoterapie

Fytoterapie je přírodní, léčebná metoda založená na tisícileté zkušenosti, ve které se využívají  účinky léčivých rostlin při léčbě člověka.

V současné době se vracíme k přírodním zdrojům, především co se týče zdraví a životního stylu. V této oblasti je i léčba rostlinami pomocí při většině onemocnění. Lidský organismus ji velmi dobře snáší a při dodržení správného dávkování funguje bez vedlejších účinků. Je velmi efektivní léčbou  při prevenci, akutních i chronických onemocněních.

Byliny se používají ve formě odvarů, nálevů, obkladů, mastí, koupelí, tinktur, kapslí. Pro léčebné účely se z rostlin využívají- květ, list, nať, kořen, plod, kůra, cibule, pupenyVýhodou je cenová dostupnost a možná kombinace s jinou terapií i s klasickou medicínou. 

Pozor  na kombinaci některých léčivých bylin s moderními léky, byliny pracují pomaleji. Velmi opatrně by k bylinkám měly přistupovat těhotné, kojící ženy a rodiče malých dětí.

Mezi nejznámější principy léčení rostlinami v alternativní medicíně patří Čínská medicína, Ajurvéda, Starořecká Galenická medicína. Léčba rostlinami má doloženou tradici 5000 let.