masaze.gif masaze.gif, 5,8kB masaze.gif masaze.gif
Služby

Pedikúra

Pedikérská péče o nohy má význam zdravotnické prevence.

Pravidelnou péčí se předchází onemocnění nohou a dolních končetin. Správně prováděná pedikúra může odstranit vady, které by při zanedbání péče vedly k trvalým obtížím nebo deformaci nohy. Péče o nohy s již vyvinutými deformitami se řadí k zdravotnické péči a právě zde má pedikúra uplatnění.

Preventivní pedikérské ošetřením se provádí na zdravé noze, udrží ji v dobrém zdravotním stavu a zabrání vzniku nemocí. Patří sem správně ošetření nehtů, jejich odborné zastřižení a zapilovaní, odstranění zrohovatělé kůže spojené s masáží.

Hygienická funkce pedikúry souvisí s funkcí preventivní. Předpokladem dobré hygieny je denní péče o nohy a to jejich pravidelné omývání, denní střídání ponožek a obuvi.

Ozdravnou funkcí pedikúry je odstranění drobných vad a nemocí jako je zarůstání nehtů, odstranění otlaků a kuřích ok. Otlaky způsobené různými deformitami, např. přetížením plochou nohou, změnami po zánětech, onemocněním nehtů, otlaky mezi prsty a kuří oka, nelze často úplně odstranit a zbývá zde odborná pravidelná péče, která zabraňuje zhoršení těchto obtížných změn a zamezuje větším bolestem...

Nejlépe je pedikúru provádět jedenkrát za měsíc.

Péče o nohu je stará jako celé zdravotnictví, zejména ve zdravotnicky vyspělých kulturách, jako je starý Egypt, antické Řecko a Řím, byla péče o nohy na vysoké úrovni. S rozvojem lékařských věd se péče o nohy rozšiřovala a koncem 19.století se stala pedikúra běžnou záležitostí ve všech větších městech Evropy, zejména v Německu, Anglii a Francii. U nás pak začátkem 20.století začala zavádět pedikérskou péči firma Baťa po vzoru Schollových organizačních směrnic. Pedikúra u nás je mnohem levnější než v zahraničí a proto mnohem dostupnější.


Služby


Adresa

Harmonie-REFLEX THERAPY
Nádražní 185
(budova Investtelu)
339 01 Klatovy III

Telefon:
+420 773 477 937
E-mail: Pekova.Ivana@seznam.cz
IČ: 737 17 100Home | Služby | Galerie | Cenik | Kontakty
Copyright © 2017 Harmonie - Reflex Therapy | Created by BlumA