masaze.gif masaze.gif, 5,8kB masaze.gif masaze.gif
Služby

Breussova masáž

Je to jemná, manuální masáž zad v oblasti páteře. Současně je energetická a relaxační, vhodná na uvolnění i prevenci. Uvolňuje také psychické blokády a duchovní napětí.

K této masáži se používá třezalkový olej, který má výborný vliv na uvolnění a regeneraci meziobratlových plotének páteře a uvolnění nervů, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Ploténka olej nasaje, asi jako houba vodu, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci.

Meziobratlová ploténka je pružná destička, jejíž funkcí je odpružení a rotace páteře, chrání nervy před stlačením, tlumí nárazy, např. při chůzi, běhu, skoku. Těmito mechanickými vlivy a s přibývajícím věkem na ní vznikají degenerativní změny, které se často projevují jako vystřelující bolest, mravenčení, brnění a někdy dochází až k výhřezu ploténky.

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu. Podle něho neexistují žádné opotřebované ploténky se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Breusova metoda, se většinou efektivně kombinuje s Dornovou metodou, avšak dá se použít i samostatně. Spojením těchto dvou metod se mohou zcela lehce, bez rizika a s dobrou prognózou vyléčit mnohé problémy páteře jako bolesti meziobratlových plotének, posunuté bederní nebo hrudní obratle a mohou tak být často bezbolestně uvedené do správné polohy.


Služby


Adresa

Harmonie-REFLEX THERAPY
Nádražní 185
(budova Investtelu)
339 01 Klatovy III

Telefon:
+420 773 477 937
E-mail: Pekova.Ivana@seznam.cz
IČ: 737 17 100Home | Služby | Galerie | Cenik | Kontakty
Copyright © 2017 Harmonie - Reflex Therapy | Created by BlumA